Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Mattel. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Mattel. Pokaż wszystkie posty

piątek, 5 marca 2021

Film live-action i nowy serial animowany - Monster High rebootowane przez Mattel i Nickelodeon

23 lutego, po niemal trzech latach od ostatniej aktywności, na Twitterze Monster High pojawił się niespodziewanie nowy post - grafika z logo serii dodana bez żadnego podpisu lub wyjaśnienia.

(Monster High, 2021)

Sprawa wyjaśniła się kilka godzin później, kiedy na Deadline.com opublikowany został artykuł pod tytułem "Film telewizyjny 'Monster High' i Reboot Animowanej Serii Przez Nickelodeon i Mattel".

Oto, co obecnie wiemy na temat zapowiedzianych projektów:

  • Premiery możemy spodziewać się już w 2022.
  • Film aktorski będzie jednocześnie musicalem, a w jego produkcji wezmą udział, między innymi, Greg Erb i Jason Oremland odpowiedzialni za film Księżniczka i Żaba.
  • Głównym scenarzystą nowego serialu będzie Shea Fontana, znana z pracy nad serialem DC Superhero Girls.
Nie jest to wiele, ale sama obietnica rebootu wystarczy, żeby wciągnąć byłych fanów z powrotem do świata Monster High. Czy Nickelodeon postanowi przedstawić historię straszyciółek od czasu ich przybycia do do szkoły, po raz kolejny resetując oś czasu? Jakiej jakości będą nowe lalki? Czy doczekamy się fabuły opartej na książkach Lisi Harrison?

Biorąc pod uwagę, że produkcją zajmie się Nickelodeon prawdopodobne jest, że Monster High nie podąży jednak za zauważalnym ostatnio trendem "dorosłych" rebootów w stylu seriali CW (Riverdale, Winx: Fate, The Chilling Adventures of Sabrina) i pozostanie przy konwencji stworzonej przez Mattel i Garretta Sandera.

Jedno jest pewne - Monster High wraca, i tym razem nie będzie to nic pokroju Adventures of the Ghould Squad. Social media serii znowu są aktywne, więc nowych informacji możemy spodziewać się w każdej chwili!

...

Nikt się pewnie nie spodziewał, że ktokolwiek zacznie znowu tutaj pisać po prawie sześciu latach od ostatniego posta (informacyjnego, nie liczę tego z plugiem mojego instagrama), ale mam studia online i chodzę do pracy, gdzie nie ma za dużo do roboty pod koniec tygodnia, więc wracam tu i będę znowu pisać o apdejtach związanych z MH.

Jeśli ktoś chce mnie znaleźć, to linki nadal takie same - candleni.ights na instagramie, candleniights na tumblrze. A jeśli ktoś chce dołączyć do pisania to też zapraszam!! Nadal dobra zabawa, plus teraz lepiej znamy języki, więc będzie łatwiej szukać informacji i nie kraść wszystkiego z blogsterhigh.blogspot.com (rip) tłumacząc hiszpański tłumaczem google.

piątek, 3 lipca 2015

Kolejce zdjęcia limitowanej Lali!

 Na pewno pamiętacie lalkę kolekcjonerską Draculaury, tą, która, jeśli dobrze pamiętam, pojawiła się z okazji piątku 13-ego? Pokazywałam wam już na blogu kilka jej zdjęć, a teraz... czas na kolejną porcję. A, bym zapomniała, creditsy do Fejsa Margaret Ann. Co prawda ja zdjęcia wzięłam z Tumblr'a, ale oni z kolei mają je od Margaret, so... Piszę o tym, bo... nie wiem. To fajne, ieidy zagraniczne Tumblr'y biorą coś od Polaków >,<
 Dobra, po prostu przejdźmy już do zdjęć.

Lalka w całości

 Ja już w sumie o lalce pisałam, ale teraz trochę dodam, bo w końcu widać tu więcej niż na poprzednich promo. Na przykład tego kapelutka to ja nie widziałam. Jest może trochę za duży, ale pasuje do lalki wygląda fajnie. Szkoda tylko, że chociaż jest taki duży, to jest to bardziej ozdoba niż ubranie, bo, jak widzimy, lalce nie da się go założyć na głowę jak normalnego kapelusza.
 Druga sprawa to długość sukienki. Z jednej strony fajnie, że jest taka długa, bo to pasuje to całości i przypomina takie stare suknie, widać, że to nie teraźniejszość. Ale z drugiej - co z butami? Boję się trochę, co Mattel mógł z nimi zrobić. Możliwe, że trochę je olali, bo w końcu "i tak nie widać".

Lalka w pudełku

 Naprawdę... tę lalkę można kupić chociażby dla samego pudełka [pomijając fakt, że ona sama jest śliczna, więc takiego problemu nie będzie]. Podoba mi się, że jest ono zrobione jako trumna. Nie chodzi tu tylko o kształt, rzecz jasna, ale i o tło w środku i napis na szybce, który, jeśli dobrze zrozumiałam, pokazuje nam datę śmierci Lali. Super!

Co sądzicie o nowych zdjęciach kolekcjonerskiej upiorki?


poniedziałek, 29 czerwca 2015

Jedziemy po taniości! | Monster High Budget Dolls

 Już dzisiaj dodawałam posta o nowej serii lalek, teraz będzie drugi na ten sam temat, a muszę powiedzieć, że nie będzie to ostatni post, w którym napiszę o nowych wersjach naszych upiorek, szykujcie się!
 Dzisiaj w internecie pojawiło się ciekawe zdjęcie nowej serii lalek. Jej nazwa to, jak mogliście już przeczytać w tytule posta, Budget Dolls. O co może chodzić? Czy to lalki-bankierki? A może lalki-skąpiradła? Nie, tym razem Mattel pomyślał o osobach, które chciałyby mieć lalkę MH, ale nie mogą jej dostać/kupić, bo jak wiadomo te lalki zazwyczaj tanie nie są. Przed wami seria stworzona po to i w taki sposób, żeby mogła być sprzedawana za 10$, czyli około 37 zł!


 Jak możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej, Mattel postawił na proste ubranka i obuwie oraz minimalną ilość dodatków. Co ciekawe, nie są to, jak spodziewałabym się po opisie serii, ubogie wersje Basic, ale zupełnie nowe kreacje. Mogą przypominać inne serie, ale nie są to po prostu tańsze ich wersje. Nie będę tu pisywała każdej z osobna, bo mam jeszcze kilka postów do napisania. Powiem tylko, ze najbardziej spodobała mi się Frankie. Jest bardzo prosta, ale urocza. Fajnie wyglądają też włosy Lali. Co prawda pozbycie się większości pasemek i zostawienie tylko kawałka różu na górze to efekt cięć budżetowych, ale wygląda to naprawdę dobrze.
 Ale niestety uboższe ubrania i dodatki nie są jedynymi czynnikami zmniejszającymi cenę lalek. Przyjrzyjmy się ich nogom i rękom, Tak, została usunięta część stawów. W rękach zostawione jedynie te, które łączą te kończyny z tułowiem, w nogach dodatkowo pozostawiono stawy kolanowe. Szkoda, muszę powiedzieć. Ale mimo to lalki są fajnym pomysłem dla osób zamierzających zrobić customa z MH. Oryginalne - jak najbardziej, więc powinny być dobrej jakości mimo wspomnianych już braków. A do tego nie będzie, tak sądzę, żal ich przerabiać, bo dużo nie kosztowały.
 Jeszcze ostatnia sprawa - moim zdaniem Mattel popełnił poważny błąd nazywając tę serię Budget Dolls. Starszym fanom to raczej nie przeszkadza, ale wyobraźcie sobie, że jakieś dziecko dostaje taką lalkę i, dajmy na to, przynosi ją do szkoły. "O, masz lalkę MH! A z jakiej serii?" "Budget Dolls". To nie brzmi za dobrze.

Co sądzicie o nowych lalkach?


sobota, 27 czerwca 2015

Fragment artu Whisp!

 Jak od jakiegoś czasu wiemy, Mattel ma zamiar wydać lalkę Whisp, dawnej złej siostry Gigi Grant. Jak dla mnie, jest to wybitnie nietrafiony pomysł, ponieważ Whisp wygląda prawie tak samo, jak jej upiorna siostra, różnią się głównie kolorami i kilkoma drobiazgami. Widzieliśmy już trochę jej lalki za zdjęciu z SDCC, przy okazji dwupack'u z Valentine'em, a teraz możemy też zobaczyć fragment jej artu. Ale, prawdę mówiąc, nie ma się za bardzo z czego cieszyć, sami zobaczcie:


 To jest chyba najgorsze, co można było zrobić. Pewnie zauważyliście już, że jest to po prostu art Gigi ze zmienionymi kolorami. Jasne, są inne kolczyki, jakieś wzorki na twarzy... Ale mogliby się postarać i narysować coś nowego. To, że Gigi i Whisp są bliźniaczkami nie znaczy, że nawet stać muszą tak samo... Co, do artu Valentine'a też wezmą jakąś grafikę Brama i pokolorują?
 Zawiodłam się. Bardzo.

A co wy sądzicie o... Ehh... Dobra, tego chyba nie trzeba komentować >,<


środa, 24 czerwca 2015

Pierwsze zdjęcia promocyjne Monster Exchange 2! + Nowa postać?

 Już od dość dawna znamy trzy panny, które odwiedzimy serię Monster Exchange w jej drugim wydaniu - Isi, Batsy i Kjersti. Ale jak dotąd nigdzie nie pojawiały się zdjęcia ich lalek. Jednakże niedawno w internecie zaczęły krążyć trzy zdjęcia przedstawiające.. no, zdjęcie promocyjne lalek tych upiorek. Wszystkie są słabej jakości, ale cóż, zawsze coś. Ja na razie nie będę oceniać wspomnianych lalek, zrobię to, gdy pojawią się zdjęcia lepszej jakości.




 Można powiedzieć, że najlepsze ze zdjęć zostawiłam na koniec. Dlaczego? - zapytacie - Przecież jest najmniejsze i najgorzej na nim widać. Więc przyjrzyjcie się mu jeszcze raz. Widzicie, co możemy zobaczyć po prawej stronie Kjersti? Tak, wygląda na to, że do ME dołączy jeszcze jedna nowa postać!
 Moje zdanie na ten temat może być tylko jedno - super! Bardzo się cieszę, ponieważ samo ME jest fajnym pomysłem, a trzy najnowsze upiorki są po prostu świetne! Nie są to już córki typowych Frankenstein'ów i Draculi (okej, okej, Batsy jest nietoperkiem, ale zupełnie nie takim, jak wsyztskie inne w MH. Nie jest mhhhorcza ani przesadnie słodka). Cieszę się, że Mattel pokusił się na wprowadzenie takich nietypowych postaci.

Jak myślicie, kto będzie nową postacią? Macie już jakieś zdanie o lalkach ME2?


środa, 17 czerwca 2015

Art Ghoulii GS + zbliżenia Scare&Make-up

 Mamy już kilka upiorek w serii "nerdowo-swaggerskiej" Geek Shriek, w tym Ghoulię (która i tak na co dzień nosi okulary i to ładniejsze od tych, które ma w GS. Ładniejsze, słyszysz, Mattel'u?!). Ale wiadomo, lalka to lalka, ale jest jeszcze art. Teraz dane nam jest ten brakujący art poznać. Pozwólcie mi zaprezentować, krzywomordziasta upiorka-zombie:


 Powiem krótko, bo to i tak nie koniec posta, a dopiero połowa - lalka słaba, podoba mi się jedynie wzór z okularami na dolnej części sukienki. Art - mniej więcej takie samo mam na jego temat zdanie. Do tego głowa upiorki jest za duża, a twarz wygląda po prostu źle.

 No to czas na kolejną nowość, która ma, według tytuły, znaleźć się w tym poście. Są to zbliżenia dwupaku Clawdeen i Viperine Scare&Make-up. Może bez zbędnej pisaniny przejdę do zdjęć:

Ładny zez, Viperine


Yuri confirmed. Nieee, nie lubię, nie oglądam, nie czytam. Josh potwierdzi.


 Wiecie co, wcześniej w ogóle nei pisałam o tej serii, bo pojawiła się wtedy, kiedy akurat mnie nie było, więc pozwolę sobie trochę się na jej temat wypowiedzieć.
 Pomijając tego zacnego zeza, Viperine wygląda w prządku. Podoba mi się, że postanowili zamalować jej węże na niebiesko. Wyglądają ładne w otoczeniu koloru włosów i skry upiorki. Sukienka prezentuje się dobrze, chociaż nie jest zbytnio wyszukana. Z butami tak samo - podobają mi się, aczkolwiek jest jedno ale. Jak zawsze - kolory. Mattel'u, postaraj się trochę z kolorowaniem.
 Co do Deeny - sukienka mniej mi się podoba, niż ta należąca do drugiej upiorki. Kolory mniej pasują do Clawdeen, niżby mogły. Buty są fajne, ale byłyby dużo lepsze, gdyby dostały kilka kolorów. Albo gdyby chociaż Mattel pokusił się na pokolorowanie ćwieków na srebrno. Tylko tyle.

A co wy sądzicie o nowych lalkach i artach?


Nowy numer magazynu + pytanie do was

Strasznie fajny magazyn!
 Zacznę może od tego pytania, które w tytule jest jako drugie, bo pewnie większość nie czyta całego posta, tylko sprawdza ogólnie nowość i spada. No więc zanim na dłuższy czas przestałam pisać, to może zauważyliście, ale nie pisałam o nowych numerach magazynu MH. Po prostu to pomijałam. Teraz zaczynam znowu, a przynajmniej mam zamiar, jeśli tego chcecie. I to właśnie pytanie: czy waszym zdaniem na blogu mają pojawiać się informacje o nowych numerach gazetki MH, czy może mamy to pomijać?

 Przejdźmy dalej, do samej gazetki. W kioskach można już kupić nowy jej numer. Okłądka prezentuje się następująco:

Monster High
A ja już "poznałam pirackiego ducha", dzisiaj przyszła moja Vandala z konkursu *chwalu, chwalu*
 Dodatkowo na nowo stworzonej (jeśli była już wcześniej, to przepraszam, nie zauważyłam, byłam nieobecna) stronie, na której pojawiają się tylko informacje o nowych magazynach możemy przeczytać rozpiskę tego numeru. Więc co w nim znajdziemy?

♠Mowa ciała,
♠Test: Jakiej przyjaciółki potrzebujesz?
♠Wiosenna moda,
♠Dwukolorowy błyszczyk:

 Jak zawsze, w numerze znajdziemy też konkurs. Co prawda żeby wziąć w nim udział musimy kupić magazyn, bo do pracy należy dołączyć specjalną ankietę, ale jednak zadanie zawsze watro dodać:

Konkurs polega na napisaniu, w jakim kraju chciałby spędzić wakacje i wymyśleniu dla tego miejsca straszynazwy!

Macie zamiar kupić ten numer? A może już go macie?

Ps. Jeżeli zdecydowalibyście się, że chcecie posty o nowych magazynach, to będą one wyglądały tak, jak ten (więcej obrazków, magiczny obrazek z nagłówkiem), za co można podziękować stronie gazety.


piątek, 20 marca 2015

Nowe BIO online + angielski zwiastun Boo York

 W tym tygodniu wstawiałam na bloga posta o grafikach przygotowanych na potrzeby kolejnych BIO, tym razem należących do Iris Clops i Garrot'a DuRoque. Ci, który czytają tytuły postów już wiedzą, co mam zamiar napisać - BIO te już się pojawiły! Do tego zrobione są w nowych stylu. Informacje o postaci zostały włożone do jednej, mniejszej ramki, żeby nie trzeba było przewijać całej strony, a tylko ten mały fragment. Do tego, co uważam za fajne, otrzymaliśmy opcję przełączania między artem wybranej postaci, a jej lalką. Macie tu zalinkowane obrazki, które poprowadzą was do biografii.

            Tak, Mattel'u, też uważam, że anatomia jest fajna :v                               A Iris już się nie czepiam, ładna jest.
CharacterCharacter
,,Moimi zwierzakami są moje róże" ~BIO Garrot'a
Forever alone lvl. Monster High?

,,Ulubione jedzenie: Black-Eyed Peas" ~BIO Iris
Heh, dobre, tylko ciekawe, jak to przetłumaczą na polski, kiedy już nasza polaczkowa strona postanowi nadrobić dodawanie BIO, bo jak na razie utknęli na Catty...

~~~

 Czas na drugą część posta, a mianowicie zwiastun Boo York, Boo York po angielsku! Uznałam, że nie ma sensu pisać o tym w osobnym poście, skoro robiłam już to przy okazji czeskiej wersji trailera.


 Naprawdę... Mam coraz gorsze przeczucia, co do tego "musicalu"... Niby już w czeskiej wersji była to recytacja rymowanego tekstu, ale jednak zobaczenie tego w anglojęzycznej wersji jakoś bardziej mnie ruszyło...

Co sądzicie o nowych BIO? Jakie macie zdanie an temat trailerów Boo York?


środa, 3 grudnia 2014

Nowości z NK

 Tak, tak, ja nadal sprawdzam grupę na tym, jakże wybitnym, portalu społecznościowym, jakim jest Nasza Klasa. No więc wreszcie coś się na niej ruszyło i mam dla was dwie nowinki. No więc
po pierwsze!
 Na wspomnianej grupie pojawił się wreszcie długo wyczekiwany konkurs. Dla tych, którzy są niezorientowani w MH na NK:

 Naszym zadaniem tym razem jest stworzenie OC-hybrydy. Jak można się domyślić, nawiązuje to do Freaky Fusion. Wygrać można lalki Manny'ego i Iris, FF i breloczki.
Po drugie!
 Mattel postanowił powiedzieć polskim fanom, którzy oczywiście ,,jeszcze o niczym nie wiedzieli" o filmie Haunted... Ujawniając tym samym jego polski tytuł! A brzmi on Szkoła Duchów. Niezbyt odkrywcze. Niezbyt ciekawe. Ale przynajmniej oddaje treść filmu, może nawet trochę za bardzo.
 A coby post nie był tak na sucho, dodam jeszcze zdjęcia ze zbliżeniami Kiyomi i River (która, według polskiego Mattel'a nie jest córką Charona, a Ducha-Kościotrupa), które zostały na grupie udostępnione:


Weźmiecie udział w konkursie? Co sądzicie o polskim tytule Haunted?


piątek, 21 listopada 2014

Nowe odcinki po polsku

 
Jakiś czas temu na polskiej stronie Monster High pojawiły się 4 nowe odcinki serialu animowanego. Trzy z nich są krótsze, od normalnych filmików i nawiązują do serii Monster Exchange - opowiadają trochę o samej wymianie oraz przedstawiają nowe upiorki biorące w niej udział - Lornę i Marisol. Czwarty odcinek nosi tytuł Szafka Draculaury. Jeżeli ktoś z was ogląda anime Monster High, to może zauważyć, że jest on właściwie wyjaśnieniem, skąd wzięła się w japońskiej wersji MH nietypowa szafka wampirzycy.


Co sądzicie o nowych odcinkach?


czwartek, 23 października 2014

Przyjrzyjmy się głowom

 Widzieliśmy już zdjęcia promocyjne serii Gloom and Bloom Party oraz Geek Shriek, teraz możemy przyjrzeć się z bliska części lalek z tych serii, konkretnie ich głowom. Zarówno z GBP oraz GS możemy obejrzeć twarz jednej panny.
 Oto Abbey Geek Shriek!


 No dobra, powiedzmy sobie szczerze - dla mnie mogłaby to być jakakolwiek inna seria. Ta głowa po prostu pasuje do każdej lalki Abbey (pomijając kwestię włosów). Nie wygląda źle, ale też nic wybitnego.


 Tutaj główka jest już bardziej rozpoznawalna. Możemy z bliska zobaczyć kolczyki i opaskę(?) w kształcie pnączy oraz dwukolorowym oczom Venus Gloom and Bloom Party.

Co sądzicie o główkach?


Nowe formy butów... ale czy do MH?

 Niedawno w internecie pojawiło się zdjęcie, a właściwie trzy zdjęcia, trzech nowych form butów dla lalek, jednakże nie jest potwierdzone, że rzeczywiście są one dla lalek Monster High. Równie dobrze mogłyby być z EAH lub jakiejkolwiek innej serii zabawek. Oto one:


 Zacznę od najbardziej prawdopodobnej, a więc tej powyżej. Złoto (wiem, to kolo formy, ale trudno), liście, węże... Wszystko wskazuje na to, że ta para akurat będzie dla lalki Monster High, konkretnie dla Cleo (bo nie sadzę, żeby robili kolejną Neferę).


 Tutaj już nie mogę nic potwierdzić. Prawdopodobnie będzie to obuwie Cerise lub Poppy z Ever After High, a więc temat raczej na drugiego bloga, ale watro wstawić też tu, gdyby jednak miały się okazać być dla lalki MH.


 Te właściwie pasują i do Monster, i do Ever After High, jednakże ilość szczegółów wskazywałaby raczej na to drugie. Jeśli trafią do którejś z upiorek, to obstawiałabym Rochelle.

A wy co myślicie o formach? Dla MH, EAH, a może w ogóle czegoś innego?


poniedziałek, 13 października 2014

Zimowe upiorki

 Jeśli dobrze pamiętam, to w zeszłym roku w sklepach (zagranicznych) mogliśmy zobaczyć zestawy figurek z Monster High przedstawiających ubrane zimowo i świątecznie upiorki. Za piękne to to nie było, więc jakoś nie cieszę się, że Mettel postanowił znowu wypuścić do sklepów coś takiego:


 Obrazek mały, bo mały, ale jednak widać tu zabawki w świątecznym opakowaniu z 'szybką' otoczoną sercem zrobionym jakby z tych 'tradycyjnych' świątecznych lizaków w kształcie lasek.
 Jedyną upiorką, której dzięki zbliżonemu zdjęciu możemy przyjrzeć się lepiej jest Abbey:


 Upiorka może aż tak fatalna nie jest, ale ładną na pewno bym jej nie nazwała. Twarz jest... nie w stylu Monster High. Twórcy widocznie pomyśleli, że jak zrobią zabawkę na odwal, dołożą jej trochę ostrokrzewu na głowę, postawią obok niej płatek śniegu i bałwanka, to już jest super i świątecznie, więc tłum ludzi się na to rzuci. Osobiście mam nadzieję, że nie zakupi tego dużo osób, a wtedy może Mattel zaprzestanie produkcji czegoś takiego, jeśli nie będzie przynosiło zysków.

A co wy sądzicie o figurkach? Kupilibyście je, gdyby pojawiły się w naszym kraju?


Monster Maker już niedługo

 To jeden z postów, w których tytuł mówi wszystko, ale cóż, nie ma sensu robić tego nic 'tajemniczego'. W anglojęzycznym katalogu sklepu ToysRUs pojawił się taki oto produkt:


 My już wiemy, nawet bez podpisu, że to Monster Maker - zestaw do tworzenia własnych lalek MH. Możemy jeszcze raz obejrzeć zestaw, kilka propozycji lalek, które za jego pomocą możemy stworzyć oraz wszystkie dostępne dodatki. Nawiasem mówić nie ich dużo i za ładne nie są.
 No, ale chyba istotniejszą informacją, oczywiście oprócz tego, że MM niedługo pojawi się w sklepach, jest cena - 129,99$, a więc jakieś 390 złotych.
 Cóż, zestaw już nowy nie jest, więc nie będę go kolejny raz oceniać.

Kupicie zestaw, gdy już pojawi się w Polsce (zapewne z jeszcze wyższą ceną)?


poniedziałek, 6 października 2014

Nowe odcinki po polsku

 Na polskiej stronie Monster High pojawiły się ostatnio dwa nowe (jeśli nie liczyć Głosuj na Castę) odcinki serialu MH. Oto ich tytuły wraz z opisami:

Neighthan wchodzi do gry
Wiecznie grzejący ławkę rezerwowych nieco niezdarny Neighthan Rot wychodzi na boisko, aby pomóc Straszyceum wygrać wielki mecz.

Dzień Duchosyreny
Lagoona i Spectra przedstawiają Sirenie Von Boo nowe upiorne święta – Dzień Nowego Przypływu i Dzień Łańcuchczynienia – i wszystkie razem świętują potwornie pomieszane dziedzictwo.

 Oba filmiki możecie obejrzeć TU. Jeśli chodzi o moje oceny odcinków, to pierwszy raczej nudnawy. Nieghthan siedzi, Neighthan biegnie, Neighthan wygrywa, koniec. Drugi był, moim zdaniem, lepszy. Dowiedzieliśmy się trochę o świętach potworów - Dniu Nowego Przypływu, Dniu Łańcuchczynienia i Dniu Minotaura.

A co wy sądzicie o nowych filmikach?


czwartek, 2 października 2014

So Much Confusion

 Pewnie niektórzy z was już wiedzą o co chodzi. A niektórzy zapewne tytułu nie rozpoznają, ale tak naprawdę też znają to, o czym mówię. No dobra, ale co to jest? Ano nowa piosenka Monster High, która została stworzona na potrzeby oraz wykorzystana w filmie Freaky Fusion. A po co ten post? Z powodu pewnego filmiku, który może ucieszyć osoby, którym piosenka się spodobała (na przykład mi). Pewien fan zrobił bowiem Stom-Motion z lalkami Monster High, w którym możemy usłyszeć So Much Confusion w całości:


 Zaraz jeszcze zedytuję tego posta i dodam link do pobrania piosenki.
EDIT

A co wy sądzicie o SMC? Podoba się wam?


Głosuj na Castę!

 Wbrew pozorom tytuł wcale nie zapowiada kolejnego głosowania. Więc o co chodzi z tym głosowaniem na Castę Fierce? To proste! Tak właśnie brzmi tytuł najnowszego odcinka Monster High dostępnego po polsku. Oczywiście Mattel nie raczył wstawić go na stronię MH, toteż musimy przekopać YouTube;owy angielski kanał, ale jednak jest. Oto i opis filmiku:

Uczniowie Straszyceum decydują w głosowaniu, że na koncercie z okazji Halloween wystąpi absolutna sensacja muzyki pop Casta i Czarownice.

 No cóż, kiedy czyta się opis nie wygląda to na nic wybitnie dobrego. Cały odcinek tylko o głosowaniu? Ale jednak okazuje się, że, przynajmniej w mojej opinii, odcinek jest całkiem ciekawy. Poznajemy trochę lepiej zespół Casty razem z jego upiornymi wadami. Do tego słyszymy piosenkę, której tekst pojawił się w pamiętniku tejże upiorki. Film możecie obejrzeć tu:

Dat 'ę' *^*

A wy oglądaliście już odcinek? Co o nim sądzicie?


Drugi serial Monster High

 Ostatnio w internecie pojawił się plakat zapowiadający pojawienie się drugiego serialu animowanego Monster High! Ale zaraz, zaraz... Przecież jeden już mamy, więc o co chodzi? Ano Japonia postanowiła się wtrącić i zrobić... anime Monster High. Oto i zapowiedź, która pojawiła się na Twitterze Japońskiego MH:


 Czy uważam to za dobry pomysł? Nie, jeśli będą to po prostu kolejne odcinki, które mogły by równie dobrze zrobione przez Mattela lub, co gorsza, po prostu japońskie wersje tego, co już zdążyliśmy obejrzeć. Natomiast jestem na tak w przypadku, gdyby anime okazało się ekranizacją książki Lisi Harrison, do której praktycznie próżno szukać nawiązań w Mattel'owym MH. Ale nie sądzę, żeby była na to szansa.
 Następna sprawa - kreska. Bardzo mi się nie podoba. To znaczy jako obrazek złe to nie jest, ale jeśli całe anime ma być rysowane w takim stylu... Biedne tło, biedne ubrania... Jestem na nie. Do tego twarze są narysowane typowo w stylu nie-oglądam-anime-ale-wydaje-mi-się-że-tak-to-wygląda. Jak dla mnie jest to odzwierciedlenie mangowego stereotypu 'oczy na pół głosy'. Nie twierdzę, że w anime to się nie zdarza, ale zupełnie inne wrażenie daje to, np. u dziewczyn z Madoki (obrazek do porównania) niż tu.

Dobra, rozpisałam się trochę o niczym, nikt tego nie przeczytał, ale trudno.

Co wy sądzicie o samym pomyśle? A o kresce?


poniedziałek, 1 września 2014

Inner Monster Deluxe Pack - zdjęcia

 Jakiś czas temu mogliśmy obejrzeć zwykłe zestawy C-A-M Inner Monster, teraz czas na zdjęcie powiększonego zestawu Deluxe!
 Zacznijmy od dostępnych twarzy:


 Widzimy, że usta Clawdii to nie koniec - szeroki uśmiech występuję również w opisywanym zestawie i kto wie, może wkrótce pojawi się więcej ukazujących zęby lalek.
 Moja opinia? Cóż, twarze są... dziwne. Jak to w tej serii. Ale nie mówię, że mi się nie podobają, są całkiem porządne.


 Były twarze, czas na ciałka! Jedno zwyczajne, dwa szkieletowe, typowo innermonster'owe, oraz jedno z przezroczystego plastiku zabarwionego na fioletowy i różowy.
 Mnie osobiście najbardziej zaciekawiło to ostatnie (na zdjęciu pierwsze).


 Oczy z zestawu może nie są wybitne, ale zabarwienie białka na różowo lub gradientowe oczy... Ciekawe rozwiązanie, naprawdę mi się podoba.


 W zestawie mamy również specjalne dodatki - skrzydła, jak to u każdej lalki Inner Monster oraz... Nie wiem, jak to opisać - ogon z tornada...? Tornado zamiast nóg...? No, w każdym razie widać to na zdjęciu i o ile skrzydła bardzo mi się podobają, o tyle to różowo-zielone coś odpycha. Może wyglądałoby lepiej, gdyby Mattel dobrał inne kolory.


 Oczywiście w porządnym zestawie nie może zabraknąć również ubranek, a te, jak to była w Inner Monster, mogą się poszczycić nietypowymi dla MH kolorami i ciekawymi, szalonymi wzorami.


 Zatem czas zaprezentować lalki 'ubrane' w Deluxe Pack! Najbardziej przypadła mi do gustu pierwsza 'wersja', ta ze smutną twarzą, ale druga z kolei, szeroko uśmiechnięta panna również niczego sobie. Ale trzecia... Ten ogon, bluzka... po prostu nie. Sama twarz nie jest zła, ale... to nie to, czego bym chciała.

Co sądzicie o De4luxe Pack'u? Chcielibyście go mieć?